Nové servery Ultrastar, včetně odolné verze MIL-spec, podle firmy snižují latenci, zlepšují šířku přenosového pásma a umožňují firmám snadno přenášet, nasazovat, zabezpečit a analyzovat data v reálném čase.
Společnost Western Digital oznámila dostupnost nových serverů řady Ultrastar Edge. Podle tiskové zprávy mají přinášet počítačový výkon blíž místu, kde jsou data generována, a umožňují tak jejich rychlejší zpracování, nižší latenci a rychlejší rozhodování v reálném čase, a to i v případě, že je zařízení odpojeno.
S tím, jak roste přijímání sítě 5G, internetu věcí a cloudových úložišť, firmy a uživatelé očekávají u svých aplikací maximální výkon. To vytváří požadavky na novou chytrou architekturu úložišť vzdálených od datových center. Tato úložiště pak mohou přijímat, analyzovat a transformovat data přímo na periferních místech a vzdálených lokacích. Firmy navíc pracují s aplikacemi na extrémně odlehlých místech, jako jsou pouště, moře nebo džungle, a generují potřebu odolných zařízení pro zpracování dat a ukládání v místech, kde by přenosové sítě mohly být drahé, nesouvislé nebo prostě neexistují.
Servery Western Digital Ultrastar Edge jsou navrženy pro poskytovatele cloudových služeb, telekomunikační společnosti a systémové integrátory. Servery se dle dodavatele snadno transportují, jednoduše nasazují a škálují přímo v terénu, na vzdálených sdílených místech, ve výrobních závodech a ve vzdálených datových centrech. Nová řada zahrnuje extrémně odolný, stackovatelný server Ultrastar Edge-MR, který se snadno transportuje a je určen pro vojenské a speciální týmy a jednotky nasazené v terénu, v náročných podmínkách na odlehlých místech. Druhý server je Ultrastar Edge, transportovatelný rackový 2U server s pouzdrem pro transport, který je určen pro sdílené lokace a datová centra v první linii.
„Stále více výpočetní kapacity je potřeba na periferních lokacích, v první linii, zejména v souvislosti s rozšířením aplikací citlivých na latenci systému. Očekáváme, že se do roku 2024 nasazení serverů na periferní lokace zdvojnásobí, s celkovým počtem v odhadu pět milionů jednotek. Tato úložiště budou klíčovým komponentem podporujícím prosazení inovací a produktů, cloudových služeb, rozvoj vzdálených datových center nebo zařízení s platformou CDN. V podstatě jakékoli vertikální odvětví, které spoléhá na umělou inteligenci, sensory a vzdálená data,” říká Manoj Sukumaran, hlavní analytik pro datová centra společnosti Omdia, a dodává: „Ve světě sítí 5G a internetu věcí musí výpočty a zpracování dat probíhat v první linii, na periferiích – blízko zařízení, strojního vybavení a na dosah koncových uživatelů – kde se generují data. Latence a šířka pásma je zde klíčovým faktorem pro úspěch. Máme radost, že Western Digital vstupuje na tento trh ve chvíli, kdy toto odvětví vyžaduje spolehlivé produkty od prodejců, kterým lze důvěřovat.”
Ultrastar Edge-MR je extrémně odolné, stackovatelné zařízení, které je navrženo a testováno v souladu se standardy MIL-STD-810G-CHG-1 pro limitní nárazy a vibrace a podle MIL-STD-461G pro elektromagnetické rušení. Úložiště je certifikováno na úroveň IP32 a poskytuje vnější ochranu před průnikem vody a nečistot. Ultrastar Edge-MR zvládne veškeré extrémy, ať už se jedná o vojenskou akci, výzkum v Amazonii nebo analýzu dat během těžby ropy a zemního plynu. Obě řešení Ultrasta Edge přinášejí také platformu Trusted Platform Module 2.0, mají ochranné pouzdro proti neoprávněnému vniknutí, a jsou postavena tak, aby splnila nároky bezpečnostních standardů FIPS 140-2 na úrovni 2 a pomohla ukládat, zabezpečit, přenášet a sdílet citlivá data.
V centru všech řešení Ultrastar Edge je odolný a výkonný server, který podporuje až 40 jader se dvěma škálovatelnými procesory Intel Xeon druhé řady, grafickou jednotkou NVIDIA T4 GPU a osm SSD disků Ultrastar NVMe, které zajistí až 61 TB ukládacího prostoru. Servery mají dvě 50Gb nebo jedno 100Gb ethernetové připojení pro odesílání kritických dat zpět do cloudového úložiště nebo datového centra, při dostupnosti připojeni.