Společnost Taktik, která dodává řešení hyperkonvergované infrastruktury, zálohování a bezpečnosti, se sešla se svými zákazníky a dodavateli už tradičně ve vyhlídkovém patře pražské Žižkovské věže, která je téměř 100 metrů nad zemí. Představeny byly novinky od společností Nutanix a Palo Alto Networks a novinky v nabídce jako takové od SentinelOne, Attivo Networks a Attack IQ.
Palo Alto Networks prezentovali za Taktik Lukáš Březina a Jakub Jiříček za společnost Palo Alto Networks. Ta přišla už před časem s jiným pohledem na firewall, a sice řízení přístupu nikoliv na povolování či blokování portů, ale na základě řízení přístupu k aplikacím. Prezentovanou novinkou bylo naplnění souladu s regulačními předpisy zákona o kybernetické bezpečnosti u jednoho českého zákazníka. Nasazením nového brandu Cortex XDR od Palo Alto Networks dosáhli aktivního řešení bezpečnosti, na rozdíl od reaktivního typu SIEM, které potřebuje analýzu posbíraných dat. Cortex XDR řeší incidenty aktivně a do značné míry automatizovaně, předpřipravené a vyšetřené incidenty předává administrátorovi k vyřízení/zavření.
Richard Vršník a Zdeněk Kopta představili novinky v hyperkonvergované softwarové architektuře Nutanix. Jde o pokročilou a nativní integraci s Microsoft Azure a hybridní scénáře s tímto cloudovým prostředím; dále preferovanou platformu DaaS pro Citrix, unifikaci AHV a Open Shift pro Red Hat.
Ondřej Šrámek od distributora Clico seznámil s novou generací ochrany koncových bodů proti útokům APT (Advanced Persistent Threats). Ta funguje s jedním softwarovým agentem pro všechny platformy – Windows, Linux, Mac OS i virtualizovaná prostředí.
Lukáš Březina nakonec seznámil s novinkou v nabídce Taktik pro detekci útoků a ochranu vnitřní sítě od Attivo Networks. Podstatou tohoto řešení je instalace falešné infrastruktury na koncových bodech, které mohou obsahovat až 800 návnad na útočníka. Ty pak předají informaci o útoku, včetně jeho adresy původu. Druhou novinkou pak je software Attack IQ, který identifikuje „slepá místa“ v síti a v bezpečnostních produktech. Následně zákazníkovi, pomáhá tato místa a nastavení bezpečnostních politik opravit. Tuto ochranu používají snad všichni velcí hráči, včetně Microsoftu.