Nový Matlab: Propojení s Raspberry Pi pro podporu Internetu věcí

Společnost Humusoft představila novinky v produktech pro simulace, vědecké a technické výpočty, které distribuuje na českém a slovenském trhu.
Speciální pozornost byla věnována nástrojům Matlab a Simulink firmy MathWorks. Hlavní novinky shrnuje tisková zpráva. Na tiskové konferenci byly podrobněji představeny tři funkce prostředí Matlab ve verzi R2016a.

Live Editor přináší kombinaci vlastního vývojového i běhového prostředí s dalším obsahem – dokumenty, matematickými vzorci i obrázky. Součástí jednoho souboru pak může být zdrojový kód, výstupy programu i další obsah, vše lze dále exportovat např. do PDF. Hlavní využití se očekává v akademické sféře, kdy takto studenti budou moci jednoduše vytvářet protokoly svých prací, laboratorních cvičení apod.

Druhou demonstrovanou novou funkcionalitou bylo propojení se zařízeními Internetu věcí. Matlab podporuje přímý přenos informace z bezdrátových zařízení, když komunikují s počítačem, tj. příslušné rozhraní není třeba doprogramovávat. Speciálně je pak podporován MS Kinect. Na druhé straně Matlab umožňuje generovat kódy pro Raspberry Pi a Arduino. Výsledně lze pak pomocí Matlabu snadno dodat inteligenci jednoduchým zařízením Internetu věcí: např. vytvořit kód, který umožňuje Raspberry Pi s dálniční kamerou zasílat pouze informace o počtu zaznamenaných vozidel.

Třetí novinkou je pak podpora pro vícevrstvé (konvoluční) neuronové sítě. Výpočetní výkon dnes již umožňuje i učení sítí tohoto typu. V Matlabu se strojové učení (deep learnig) používá především pro rozpoznávání obrazu.

Exit mobile version