Podle nové studie společnosti Flurry uživatelé operačního systému Android stráví používání svých aplikací o 20 % méně času, než uživatelé iOS.
Flurry ve své zprávě uvádí, že za to může především rozdíl v tom, jak jsou obě dvě platformy postaveny. Flurry analyzovalo svá vlastní data za poslední čtyři roky proto, aby odhalilo silné a slabé stránky obou operačních systémů.
Výsledek je následující: uživatelé telefonů s Androidem si je podle Flurry kupují z jiného důvodu, než z jakého si lidé pořizují iPhone. Apple svůj telefon podle Marry Ellen Gordonové z Flurry prezentuje jako minipočítač, na němž běží aplikace, zatímco většina uživatelů Androidu na telefon s operačním systémem od Googlu přešla v rámci upgradu ze svého starého telefonu bez operačního systému.
„A tento rozdíl se projevuje i v tom, jak lidé na jednotlivých platformách používají aplikace,“ dodala Gordonová. „Pokud si kupujete zařízení pro aplikace, budete jich nejspíše používat hodně. Pokud však potřebujete pouze nový mobilní telefon, budete ho využívat prostě jen jako telefon.“ Dalším problémem je podle analytiků to, že Android je dostupný na celé řadě telefonů s různými velikostmi displejů, konfiguracemi paměti a verzemi samotného Androidu. „Pro vývojáře je pak obtížnější vyvíjet aplikace pro Android, než pro iPhone,“ dodalo Flurry.