Implementace RAID v chipsetech Intelu (Intel Rapid Storage Technology), ve Windows 7 nově začala podporovat využití SATA příkazu TRIM na SSD úložištích i v rámci raidových polí, bohužel jen v rámci režimu RAID 0.
TRIM je alfou a omegou správy SSD úložiště na bázi NAND flash, tedy alespoň tehdy pokud nechceme způsobit postupnou degradaci výkonu disku. Příkaz TRIM slouží jako způsob, jak operační systém oznamuje firmware disku, která data může považovat za smazaná a jejich bloky za volné. Software disku tak pozná skutečnou obsazenost disku a rychlost zápisu tak po čase nedegraduje.
Data na SSD totiž není možné přepisovat přímo, před samotným zápisem je nutné vymazat celý blok, což má dva nepříjemné důsledky. Aby se disk zbytečně neničil neustálým přepisem bloků, zůstávají enormně dlouho na disku i „smazaná data“, po čase se tak disk zaplní a během zápisu je nutné často paralelně přesouvat již uložená data. To následně vede k výrazné degradaci rychlosti celého SSD. Tuto situaci se snaží předcházet právě TRIM.
Zapojení více disků do RAID představuje cenově efektivní způsob, jak získat velmi rychlé a velké SSD úložiště, neboť ceny jednotlivých disků s vysokou kapacitou a s vysokými IOPS rostou do nebe. Až do nedávna se ovšem Intel v RST a obecně v RAID řešeních podpoře TRIM vyhýbal, příkazy TRIM nebyly přeposílané na SSD zapojené do pole a výkon úložiště tak po čase degradoval. Od verze Intel RST 11.x začala firma podporovat forward TRIM u RAID 0 polí. Je zde ale jeden drobný háček, disky musí využívat chipset Intelu série 7 (označení série: x7x).