Přes individuální oblibu této úložné a synchronizační služby, která neopadla ani po kontroverzní změně podmínek užívání, byznysové využití Dropoboxu dosud značně vázlo. Protože si majitelé služby jsou tohoto faktu zřejmě dobře vědomí, připravili s programátory z Y Combinátoru novou službu „Dropbox pro týmy“ (Dropbox for Teams).
Základní uživatelská zkušenost je stejná jako v případě individuálního užívání, hlavní výhodou je větší prostor a vnitrofiremně sdílené úložiště. Při objednání základního balíčku pro pět uživatelů firma zaplatí 795 amerických dolarů (asi 14 tisíc Kč) a za každého přidaného uživatele pak 125 USD. S každým novým uživatelem se kapacita úložiště navýší o 200 GB.
Kromě samotné kapacity služba nabízí také několik základních nástrojů pro zjednodušenou administraci (lze zde například přidávat nové uživatele) a technickou telefonickou podporu.
Dropbox existuje od roku 2008 a má okolo 45 milionu uživatelů, ti sem každé tři dny nahrají okolo jedné miliardy souborů (oficiální statistika Dropboxu).
Služba Dropbox se zaměřuje na tzv. online zálohování a nabízí dnes poměrně široké portfolio produktů pro běžné uživatele (bezplatný prostor) až po různá poloautomatizovaná zálohovací řešení. Samotný byznys model Dropboxu, tedy zálohování online se objevilo v devadesátých letech, původně jako servis pro firemní sektor, dnes je hodně populární zejména mezi domácími uživateli a v SMB podnikání.
Konkurenci dropboxu představují služby jako Adrive, DriveHQ, Backblaze, Carbonite, Centrastor, CTERA Networks NAS, ElephantDrive, Humyo, i-drive, Jungle Disk, Memeo, Mozy, OPENRSM CloudBackup Drive, Symantec Online Backup, Wuala, Memopal a žada dalších produktů. Z českých služeb můžeme připomenout například zalohujeme.cz a nethdd.eu.