Hlavními tématy jsou město sloužící lidem, proměna a stabilizace firem, chytřejší zdravotnictví…
Do prvního on-line hackathonu, který má pomoci českým firmám zvládnout dopady epidemie koronaviru, se zapojí přes 150 účastníků. Do hackathonu UniHack se přihlásili nejen hackeři z Česka, ale například i z Tchajwanu, Ruska nebo severských zemí. Hackathon potrvá ode dneška do neděle. Výsledky budou vyhlášeny v pondělí. Při zahájení akce to uvedl jeden z organizátorů Tomáš Studeník.
Talentovaní studenti na dálku přes internet spojí své síly s odborníky, aby pomohli firmám vyrovnat se s ekonomickými následky koronaviru. Akci organizují především studenti a zaměstnanci Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) za podpory hlavního města Prahy či iniciativy prg.ai.
Cílem je vymyslet inovace, které pomohou firmám, institucím či organizacím zmírnit dopady současné nepříznivé situace. Hlavními tématy jsou město sloužící lidem, proměna a stabilizace firem, chytřejší zdravotnictví, vzdělávání pro budoucnost a umělá inteligence a využití potenciálu dat. Vítězný tým v každém tématu obdrží 10.000 Kč. Vedle toho byly vyhlášeny ještě ceny Operátora ICT v hodnotě 15.000 Kč, Fakulty informačních technologií ČVUT za 30.000 Kč a 30.000 Kč pro absolutního vítěze od spolupořádající společnosti CEE Hacks.
Hackathon je pro tuzemské firmy příležitostí, kde inovátorům přednesou problém a ti vymyslí vhodné řešení, které bude možné využít v praxi. Výsledkem by měly být nové nápady na služby či produkty, které firmám pomůžou se co nejlépe vzpamatovat a udržet si konkurenceschopnost do budoucna.
„Naší motivací k organizování tohoto hackathonu je současná nestandardní ekonomická situace v České republice, která bude mít zásadní dopad na malé a střední firmy. Je proto stěžejní, aby se česká ekonomika po opětovném rozjíždění orientovala inovativním směrem,“ uvedl jeden z organizátorů akce Ondřej Brém z Fakulty informačních technologií ČVUT.
Na hackathonu budou fungovat také mentoři, tedy lidé z řad odborné veřejnosti, kteří budou týmům s jejich projekty pomáhat. Jako motivace inovátorům poslouží vedle spolupráce se zkušenými experty i následná spolupráce na výsledných projektech.