Společnost COMGUARD otevřela ve svém novém brněnském sídle kompetenční centrum, školí zde mimo jiné nové technologie McAfee pro centrální správu bezpečnosti – Deep Command a Deep Defender. Součástí prostoru je také hackerská laboratoř, kde je možné si otestovat různé druhy útoků.
Oba produkty vycházejí ze spojení intelovských technologií vPro a AMT s centrální správou McAfee ePo. McAfee Deep Command umožňuje klasickou centrální správu stanic (plánování aktualizací operačního systému, antivirových nástrojů a provádění antivirového a antimalware sken v době nečinnosti), výhodou je určitá míra nezávislosti v aplikační vrstvě. Díky hardwarové podpoře Intelu lze takto spravovat také počítače, které nejsou připojeny v podnikové síti. Namísto toho postačí, pokud jsou dostupné, a to i vzdáleně přes Internet. Skenování, aktualizace OS apod. proběhnou bez narušení činnosti uživatele.
Druhou novinkou na poli spolupráce McAfee a Intelu je řešení McAfee Deep Defender, což je nástroj pro real-time detekci a blokaci rootkitů. Nástroj běží na stejné úrovni jako operační systém, zapojuje hardware do bezpečnostních operací a poměrně snadno dokáže vynutit pokročilá bezpečnostní skenování nebo aktualizace systému bez omezení výkonu počítače.
Klíčové charakteristiky McAfee Deep Defender
-
Detekce na úrovni HW – McAfee Deep Defender detekuje hrozby na a pod úrovní jádra systému.
-
Hrozby jsou zjištěny a blokovány ještě předtím, než mají možnost napáchat jakékoli škody.
-
Management McAfee ePO – díky centrální správě McAfee ePolicy Orchestrator má administrátor okamžitou možnost reagovat.
Klíčové charakteristiky McAfee ePO Deep Command
-
Vzdálená správa na úrovni HW – McAfee ePO Deep Command nabízí širokou možnost vzdálené správy integrované přímo do zařízení.
-
Přívětivá vzdálená pomoc – pomocí McAfee ePO Deep Command může Váš administrátor pomoci mobilním uživatelům s technickými problémy bez jejich invence (např. zapomenutá hesla).