Hackeři pracující pro čínskou vládu pronikli do počítačů firmy spolupracující s americkým vojenským námořnictvem a ukradli z nich velké množství vysoce citlivých údajů.
Ukradená data zahrnovala i plány pro nadzvukovou protilodní střelu, kterou měly být do roku 2020 vybaveny americké ponorky. S odvoláním na nejmenované americké činitele to v pátek napsal list The Washington Post. Případem se zabývá Federální úřad pro vyšetřování (FBI).
K útokům došlo v lednu a v únoru a údajně byly dílem hackerů působících v čínské provincii Kuang-tung, kteří pracovali pro čínské ministerstvo státní bezpečnosti.
Terčem byla podle deníku The Washington Post společnost spolupracující se střediskem pro podmořský boj amerického námořnictva (NUWC), které sídlí v Newportu ve státě Rhode Island.
Přestože se data nacházela na neutajené síti dodavatelské firmy, jednalo se o vysoce citlivé informace vzhledem k povaze vyvíjené technologie a jejímu spojení s americkou armádou.
Hackerům se podařilo ukrást 614 gigabytů dat vztahujících se k málo známému projektu pod názvem Sea Dragon či údaje, které se týkaly kódovacích systémů.