Čínská lidová republika oznámila vypuštění dalších dvou satelitů svého navigačního systému BEIDOU (v překladu znamená kompas) do výšky 21,5 tisíce kilometru. Navigační systém byl v pilotním provozu spuštěný s 10 satelity, s geostacionární družicí vypuštěnou v únoru je jich tak nyní na obloze 13.
Systém je schopný určit polohu s přesností na 25 metrů, to je zatím asi nejhorší skóre mezi navigačními systémy vůbec (nepočítáme li zcela nefunkční GALILEO), ambice má ale Čína vysoké. V plánu má země vypuštění ještě dalších tří satelitů do konce roku, tím by měla dosáhnout přesnosti do 10 metrů.
Do roku 2020 pak plánuje Čína mít stabilně na obloze 35 satelitů a pokrývat tak plně celou planetu.
Oproti zbývajícím dvěma funkčním navigačním systémům (GPS, GLONASS) se BEIDOU liší využitím hybridního systému, který využívá pět geostacionárních satelitů a zbytek negeostacionárních.
Čína by také ráda vybudovala vlastní vesmírnou stanici a přistála na měsíci za účelem sběru vzorků, to vše by se mělo stihnout ideálně do roku 2016. Opatrnější odhady předpokládají, že se Číně nepodaří přistát na měsíci dříve než v roce 2020, samotné vesmírné lety by se ale po roce 2016 měly stát v zemi samozřejmostí.