Společnost Intel dnes oznámila škálu nových technologií, investic i strategických partnerství zaměřených na rychlejší uvádění agilních a škálovatelných cloudů tak, aby firemní uživatelé měli možnost nabízet své služby rychleji a aby mohli podpořit růst svých tržeb.
Firmy chtějí při instalaci cloudu zejména flexibilitu a možnost volby – tak, aby mohly podpořit inovaci a zároveň si podržely kontrolu nad svými strategickými aktivy. Navzdory vůli investovat do moderní softwarově-definované infrastruktury (SDI)1 firmy zjišťují, že pokud by to měly dělat samy, byl by to proces složitý a časově velice náročný.
Intel se jim proto rozhodl usnadnit cestu novými procesory, SSD disky a řadou nových strategických partnerství, která umožní firmám nabízet nové služby v rozsahu a časovém rozpětí, které dříve byly k vidění pouze na těch nejvyspělejších veřejných cloudech.
„Firmy chtějí profitovat z výkonnosti a agilnosti cloudové architektury a chtějí ji mít přizpůsobenou svým požadavkům – využívat nabídky veřejných cloudů, instalovat své vlastní soukromé cloudy, anebo případně obojí,“ říká Diane Bryantová, viceprezidentka společnosti Intel a generální manažerka divize Data Center Group. „Výsledkem je tlumená poptávka po softwarově definované infrastruktuře. Intel investuje do vyspělých SDI řešení a nabízí firmám všech velikostí rychlejší cestu k tomu, aby mohly maximálně profitovat z přínosu cloudu.“
Klíčové ingredience moderního cloudu
SDI je základ pro nejvyspělejší cloudy světa. Umožňuje rychlejší a efektivnější nabízení služeb tím, že prostřednictvím inteligentního softwaru dynamicky rozděluje požadované úložné místo a síťové zdroje, takže pečlivě řídí distribuci aplikací a služeb on-demand mezi velkým počtem uživatelů.
Rodina procesorů Intel® Xeon® E5-2600 v4, postavená na výrobní technologii 14nm, nabízí klíčové ingredience pro SDI, včetně technologie Intel® Resource Director, jež nabízí zákazníkům možnost přechodu na plně automatizované cloudy na bázi SDI – ty nabízejí vyšší vizibilitu a kontrolu nad klíčovými sdílenými zdroji, jako jsou procesorové cache a hlavní paměť. Výsledkem je inteligentní distribuce, lepší využití a lepší servisní úrovně.
Nová rodina procesorů nabízí lepší výkon pro cloudové úkoly, přičemž oproti předchozí generaci nabízí o více než 20 procent více jader a cache2, podporuje rychlejší paměť a zahrnuje další integrované technologie pro urychlení širšího spektra pracovních úkolů na bázi serveru, sítě a úložných míst. Dále byly přidány bezpečnostní prvky jako izolace pracovních úkolů, vynucování bezpečnostní politiky a rychlejší kryptografie3 – ty všechny přispívají k efektivnější ochraně dat.
Pro rychlý a spolehlivý přístup ke cloudu představil Intel nové SSD disky optimalizované pro rodinu procesorů Intel Xeon E5-2600 v4, firemní úložná zařízení a instalaci v cloudu. Řady Intel® SSD DC P3320 a P3520 jsou vůbec prvními SSD společnosti Intel, která používají nejhustší technologii 3D NAND a díky tomu poskytují uživatelům vysoce efektivní úložné zařízení s vysokou hustotou. DC P3320 nabízí až pětinásobný nárůst výkonu oproti SSD pro SATA4 rozhraní.
Nové řady Intel SSD DC D3700 a D3600 Series jsou prvními SSD na bázi dual port PCI Express*, které používají protokol NVMe. Dual-port přináší kritickou redundanci a ochranu proti selhání, čímž chrání data před ztrátou v kritických instalacích. Zákaznické systémy používající D3700 mohou dosáhnout až šestinásobného nárůstu výkonu oproti dnešním řešením SAS s dvojitým portem5.
Spuštění desítky tisíc nových cloudů
V rámci iniciativy Intel® Cloud for All investuje Intel do dalších hráčů v odvětví s cílem urychlit nástup cloudů na bázi SDI, optimalizovat klíčové technologie a nastavit odvětví tak, aby podporovalo instalaci standardizovaných a snadno instalovatelných cloudových řešení.
• Intel spolupracuje s CoreOS* a Mirantis* s cílem dát dohromady dvě nejpopulárnější open source technologie, které by řídily kontejnerové aplikace a aplikace postavené na bázi virtual-machine. Spojení těchto dvou technologií do jediného řešení zjednoduší volbu cloudovým operátorům a ti budou moci urychlit adopci cloudových řešení.
• Společnosti Intel a VMware* představily síť center excelence zaměřených na urychlení cloudových instalací. Centra budou podporovat optimalizace, urychlovat testování proof-of-concept a integrovat nejlepší postupy v oblasti kybernetické bezpečnosti ve spolupráci s Národním institutem pro standardy a technologie*.
• Cloud Native Computing Foundation (CNCF) a Intel představily největší cloudový testovací klastr na světě pro aplikace „zrozené v cloudu“. Klastr bude obsahovat více než 1000 serverových nodů na bázi Intel Xeon, které byly navrženy tak aby výrobcům poskytly příležitost testovat aplikace ve větším měřítku a nabídly efektivitu a portabilitu cloudových nativních aplikací i firemním uživatelům.
• Intel rozšířil svůj program Cloud Builders tak, aby zahrnul případy využití SDI a urychlil optimalizaci ekosystému, který následně umožní zákazníkům plně využít distribuce a automatizace infrastruktury jako služby. Nový program Storage Builder rovněž usiluje o urychlení využití úložných řešení nové generace, která jsou připravena na cloud, tím, že bude podpořena inovace větší integrací cloudového ekosystému. V současné době je v cloudových, úložných a síťových programech Intelu přes tři stovky členských společností.