Jelikož se brzy dočkáme robota Pleo od firmy UGOBE, je WowWee nucena přinést něco stejně dobrého a neohraného, aby se na trhu s robotickými hračky udržela. První vlaštovkou je určitě software Go-Robo s jehož pomocí budete moci roboty od WowWee sami programovat. Dalším želízkem v ohni jsou pak zmiňované novinky.
Zpívající hlava Elvise, kterou na CES 2007 prezentovali, nepřináší žádné významné novinky. Jedná se defakto pouze o určitou Las Vegaskou variací na již existující hlavu šimpanze a mnohé zájemce o roboty nenadchne.
O něco zajímavěji již vypadá had pojmenovaný Roboboa. Ten se dokáže vlnit v rytmu hudby a to za pomoci až 40 programovatelných pohybů. Lze jej propojit s iPodem, ale co jej dělá ještě zajímavější, je jeho schopnost registrovat pohyb v místnosti. Jedná se tedy o moderní hračku, která zároveň slouží jako alarm. Podle neoficiálních informací by jej mělo být možné programovat skrze port na jeho těle. Stát by měl $119.
Roboquad se od svých vrstevníků liší svými reakčními schopnostmi. Na rozdíl od ostatních robotů je schopen okamžitě reagovat na své okolí. Pomocí zvukových a pohybových senzorů rozezná pohyb až na vzdálenost 13 stop. Je vybaven třemi stupni rychlosti a infračerveným detektorem, který mu pomáhá zjišťovat nejen velikost objektů, ale i jiné detaily např. vchody do místnosti. Cena se bude pohybovat okolo $100.
A poslední novinkou o které se spekulovalo je RoboPanda. Zde je vidět jasné zaměření na malé děti a určitá paralela s medvídkem Teddy z filmu Umělá inteligence od Spielberga. RoboPanda je vybavena ultratichým motorem, který není lidským uchem slyšitelný. Velká je 20 palců a stejně jako ostatní roboti má senzory – 8 dotykových, dva audio a infra pro sledování pohybu objektů. Panda dokáže sedět, plazit se, kráčet, převalovat se a pokud je potřeba obejmout vás. Narozdíl od ostatních robotů nemá žádné ovládání, ale ovládáte ji přímo dotykem na různých částech těla. Její cena činí $229
Oficiální dostupnost těchto novinek zatím nebyla uveřejněna, ale pravděpodobně budou k dostání tento rok.
Článek přejat z www.kyberpunk.org, což je portál, který se zaobírá nejen kyberpunkem jako literárním podžánrem, ale zároveň přináší aktuality a články týkající se umělé inteligence, moderních technologií, virtuální reality, robotiky a bezpečnosti.