Logitech koupil výrobce zařízení pro sledování domácností

Logitech International, společnost s registrací ve Švýcarsku, oznámila, že získává akvizicí společnost WiLife a posiluje tím tak své postavení v oblasti digitálních domácností. Subjekt WiLife je držitelem několika ocenění v oblasti video řešení pro monitoring domácností a firem. Firma Logitech uzavřela dohodu o koupi soukromě vlastněné společnosti se sídlem ve městě Draper v Utahu za přibližně 24 miliónů dolarů plus případné další platby závisející na prodejích po dosažení určitých budoucích cílů tržeb.

Akvizice právě prochází uzavírací fází za obvyklých podmínek a očekává se, že bude dokončena v polovině listopadu. Společnost WiLife produkuje cenově dostupná řešení pro video monitoring domácností nebo malých firem pomocí počítače, která se snadno nastavují i používají. Využívá přitom možností PC a Internetu pro nabídku alternativy k nákladným profesionálním službám monitoringu domácností. Takový systém se skládá ze softwaru pro PC, až šesti bezdrátových videokamer a přijímače, který se připojuje do běžné zásuvky elektrické sítě.

Kamery a přijímač navzájem komunikují pomocí technologie HomePlug, která umožňuje přenášet video přes elektrické rozvody v domě. Sejmuté video je možné ukládat na místní harddisk počítače nebo jej posílat přes Internet k uložení u WiLife a mít tak možnost k němu přistupovat odkudkoli – z osobního počítače nebo přenosného zařízení. Může jít o mobilní telefon nebo komunikátor PDA.

„Aktivity společnosti WiLife doplňují naše stávající portfolio služeb v oblasti videa. Od našich zákazníků využívajících video služby víme, že i když hlavním důvodem, proč si pořizují webové kamery Logitech, je jejich přání být v kontaktu s přáteli a rodinami, mnoho z nich má značný zájem o snadno použitelné řešení pro vlastní monitoring svých domovů nebo firem – nebo též o dohled na stárnoucí rodiče, kteří žijí daleko či mimo dosah,“ řekl Junien Labrousse, výkonný viceprezident Products Group společnosti Logitech.

Lidé mají zájem o sledování svých domácností

Průzkum společnosti Parks Associates s názvem „Global Digital Surveillance“ odhalil, že značný počet domácností s vysokorychlostním připojením na Internet uvádí zájem o vzdálený monitoring svých domovů pomocí video kamer. Jde o 9,8 milionu domácností ve Spojených státech, 2,5 miliónu ve Spojeném království, 2,3 miliónu shodně ve Francii a v Německu a 3,4 miliónu v Japonsku.

Prodej produktů společnosti WiLife, které se poprvé na trhu objevily v roce 2005, probíhá přes Internet i v síti maloobchodních prodejců – firem, které navíc nabízejí jejich instalaci. Získat je lze také u distributorů ve Spojených státech a ve vybraných evropských zemích.

Společnost Logitech plánuje využít svou rozsáhlou distribuční síť pro rozšíření dostupnosti těchto produktů. WiLife se stane součástí obchodní divize Internet Communications, kterou vede viceprezidentka a generální ředitelka Gina Clark. Logitech má v plánu uvést tyto produkty na trh pod značkou Logitech.

Můj dům, můj hrad

Federální vyšetřovací úřad (FBI) ve své statistice uvádí, že zhruba 1,5 milionu amerických občanů je každý den vykradeno. Oběti krádeží průměrné přijdou o majetek v hodnotě 1 700 dolarů a navíc prožijí nepříjemné emoční vypětí.

Mnoho amerických domácností má zabudovaný klasický poplašný systém. Problémem ovšem je, že ve Spojených státech si policie účtuje za falešný výjezd 1200 dolarů. Majitelé poplašných zařízení proto raději vypínají alarmy u svých domovů, čímž se zvyšuje riziko jejich napadení zloději. Z tohoto důvodu se jeví jako praktické pořízení monitorovacího systému.

Možnost použití vlastního dozoru, při jehož nasazení by vám byl na e-mail kdykoliv a kamkoliv zaslán video záznam, by jistě oběti krádeží přivítaly. V takovou chvíli by dotyčný viděl na svém monitoru, jak se mu někdo dobývá do domu a rozhodl by se, jestli by měl zavolat policii, dříve než se vloupání zloději podaří.

Jak jsme na tom v Česku?

Podle statistiky Ministerstva vnitra České republiky bylo v Česku spácháno v období od 1. ledna do 30. září letošního roku 3287 krádeží vloupáním do bytu. Počet vloupání do rodinných domů dosáhl v tom samém období počtu 3692.

Na trhu v České republice jsou dostání také některé produkty pro monitoring. Jmenovat lze 2,4GHz monitorovací systém od firmy CONRAD. Jedná se o monitorovací systém pro hlídání prostorů. Kromě obrazu a zvuku z bezdrátové černobílé kamery můžete na tomto černobílém monitoru sledovat i televizní pořady. Tento monitor můžete použít k hlídání prostorů téměř všude, neboť jej lze napájet ze sítě 230 V, 50 Hz, napájecím zdrojem se stejnosměrným napětím 12 V nebo pomocí baterií vložených do monitoru. Infračervené diody zabudované do kamery vám umožní sledování hlídaného prostoru i v naprosté tmě.

Dalším produktem dostupným v Česku je systém GSM-VIDEOALARMC. Používá se pro dohled nad monitorovaným prostorem nebo výrobní technologií. GSM-VideoAlarmC je zabezpečovací zařízení, které přenese prostřednictvím GSM sítě barevný obrázek sejmutý kamerou ve střežených prostorách na obrazovku počítače nebo mobilního telefonu.

Na mobilní telefon dále pošle SMS upozornění, že došlo k odeslání snímku, případně informace o stavu digitálních vstupů. Má využití v oblastech k hlídání a zabezpečení majetku, ve výrobních a skladových prostorách, v dopravě, v zemědělství, k ochraně životního prostředí, k ochraně veřejného pořádku, v cestovním ruchu a v oblasti propagace

Související

Black & Decker posílí svoje pobočky po celém světě pomocí Avaya Intelligent Communications
Logitech uvádí stojánek pro notebooky Alto Cordless
Invex stojí na rozcestí, názory firem se rozcházejí

Exit mobile version