IT byznys: růst trhu mobilních her o 5,6 miliard USD

Gartner: Trh mobilních her letos naroste o 19 procent na v přepočtu bezmála 16 miliard korun. &#8226 Společnosti McAfee a Citrix uzavřely strategické partnerství, jehož cílem tohoto partnerství je zvýšit zabezpečení virtualizovaných desktopů. &#8226 AVG Technologies: přes sociální sítě se šíří velké množství podvodných aplikací.

Mobilní aplikace na vzestupu

Trend rostoucího využití mobilního obsahu potvrdila i poslední zpráva průzkumové agentury Gartner, podle které může trh mobilních her meziročně růst až o 19 %.

Celosvětový trh mobilních her má letos zaznamenat meziroční nárůst na 5,6 miliardy dolarů, což v přepočtu činí zhruba 115,9 miliardy korun. Avšak očekávaný meziroční pětinový růst nemá být konečnou hodnotou u boomu tohoto segmentu mobilního obsahu.

Podle výzkumníků Gartneru tento trh bude i nadále zaznamenávat růst a v roce 2014 by měl podle předpokladů dosáhnout 11,4 miliardy dolarů.

Analytická skupina Gartner odhaduje, že 70 až 80 % ze všech stáhnutých mobilních aplikací jsou hry do mobilu. Z toho za 60 až 70 % her zákazníci nemusí platit, což je trend, který má pokračovat v následujících dvou až třech letech.

Spolupráce na poli virtualizace desktopů

Společnosti McAfee a Citrix Systems oznámily strategické partnerství a dohodu o spolupráci, která by zákazníkům především z kategorie velkých firem a organizací měla umožnit jednodušší zabezpečení virtualizovaných desktopů. Virtualizované desktopy má být v důsledku spolupráce firem Citrix a McAfee také snadněji nasazovat a škálovat.
Zákazníci používající řešení Citrix XenDesktop budou moci pomocí platformy McAfee ePolicy Orchestrator rozšířit správu zabezpečení desktopů i na virtualizovaná prostředí.

Kombinovaná nabídka obou firem poskytne pro všechny virtualizované desktopy možnost nasadit politiky granulárního zabezpečení koncových bodů. Společná nabídka má rovněž zkvalitnit parametry škálovatelnosti, výkonu a dalších komplexních problémů, které s sebou přináší virtualizace.

Společnosti Citrix a McAfee budou spolupracovat na vývoji bezpečnostního řešení pro virtualizované desktopy založené na technologii VDI. Toto řešení bude centralizovat veškeré antivirové kontroly a aktualizace souborů definic malwaru tak, aby se tyto procesy náročné na výkon nemusely provádět odděleně na každém virtuálním stroji.

První řešení vyplývající ze spolupráce společností Citrix a McAfee by měla být uvedena ve druhé polovině roku 2010. Budou navržena pro bezpečné nasazení desktopů XenDesktop na všech v současnosti nejpoužívanějších hypervisorech (Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V a VMware ESX).

Společnost McAfee a Citrix také spolupracují na vývoji detekční technologie pro řešení Citrix XenClient a Citrix XenServer, která bude fungovat přímo na úrovni hypervisoru a bude znamenat kvalitativní posun v zabezpečení koncových bodů.

Hrozba Adware na sociálních sítích


Roger Thompson

Poskytovatel bezpečnostních řešení AVG Technologies vydal na základě svého průzkumu materiál týkající se nových poznatků o hrozbách na Facebooku.

Laboratoř AVG odhalila rychle se rozšiřující podvodnou aplikaci, která se během uplynulého víkendu objevila na Facebooku. Výzkumníci ze společnosti AVG zjistili, že program AVG během soboty (od 7h do 16h SEČ) zachytil a zablokoval více než 300 000 pokusů o útok.

Roger Thompson, vedoucí výzkumu webových hrozeb společnosti AVG, uvedl:. „Co se týče hrozeb, Facebook je velmi citlivý a rychle reaguje na naše podněty a odstraňuje podvodné aplikace, jakmile je najde. Tyto aplikace se však dokáží masivně rozšířit díky přirozené virální povaze sociálních sítí. Je vskutku ohromující, kolik hrozeb se dokázalo rozšířit, než došlo k jejich zastavení.“

Odborníci AVG spatřují paradox ve faktu, že útok, který byl ukryt za obrázkem dívky v bikinách lákající oběti, aby si nainstalovali adware do svého počítače, nebyl původně virálního charakteru a objevoval se v různých podobách již během minulého týdne. AVG systém je nastaven tak, aby upozornil výzkumný tým na zvýšenou aktivitu podvodného nebo nezákonného chování na síti.

Během devíti hodin detekovaly AVG servery více než 200 000 těchto konkrétních pokusů o napadení počítačů. Pro srovnání, druhá nejvyšší detekce ve stejné době čítala 24 000 podvodných anti-spyware. To znamená, že podvodné Facebook aplikace předčily druhou nejvyšší detekci téměř o desetinásobek.

Během minulého týdne dosáhla detekce podvodné činnosti zhruba čísla 80 000 za den.
Přečtěte si také

IT byznys: ČRa nabídly internetovým operátorům místo na svých vysílačích
IT byznys: v prvním čtvrtletí 2010 rostl prodej počítačů v ČR o 8 %
IT byznys: ČSÚ podepsal smlouvu s Hewlett-Packard na zakázku za 462 milionů
IT byznys: IS datových schránek ušetřil už 200 mil.korun
IT byznys: citlivá firemní data ohrožují hlavně vlastní zaměstnanci
IT byznys: ČTÚ sníží poplatek za volání na mobily o 45%
IT byznys: v letošním roce porostou světové výdaje na IT o 5,3%
IT byznys: Windows 7 už drží 10% tržní podíl, růst potrvá
IT byznys: počet nechráněných koncových stanic v podnicích rostl o 40 %

Exit mobile version