IT byznys: brněnské centrum IBM vstoupilo do Second Life

V minulém týdnu prezentovala společnost IBM aktivity svého brněnského centra Integrated Delivery Center, které otevřelo pobočku ve virtuálním světě Second Life. • Společnost phion ve své zprávě informovala o tom, že webové aplikace představují rizikový faktor. • Příliš mnoho důvěry v technologie vede k chybám, to alespoň tvrdí studie KPMG´s 2008 European Identity&Access Management.


IDC centrum v Brně, IBM

Opět po týdnu přicházíme se souhrnem několika významných událostí, které se staly ve světě informačních a komunikačních technologií. Z událostí minulého týdne zaujalo především oznámení IDC centra společnosti IBM v Brně, které si otevřelo svojí pobočku v Second Life. Minulý týden ovšem provázely i jiné zajímavé události, které vám dnes představíme.

IBM ve virtuálním světe Second Life

Brněnské centrum strategických služeb IBM Integrated Delivery Center dnes v 18 hodin otevře své brány ve virtuálním světě Second Life. Jedná se o vůbec první virtuální pobočku společnosti IBM v České republice. Nová budova IBM Integrated Delivery Center bude sloužit především jako náborové centrum, které zprostředkuje přímý kontakt mezi zájemci o zaměstnání a zástupci oddělení lidských zdrojů ve společném virtuálním prostoru.

Jedná se o inovativní metodu přijímacího procesu, kdy se potenciální zájemci o práci v IBM Integrated Delivery Center budou moci aktivně zapojit do procesu přijímacích pohovorů. Tento přístup otevírá zcela nové možnosti v oblasti náboru nových zaměstnanců a to nejen pro firmu, ale především pro uchazeče o zaměstnání.

Nová pobočka však nebude sloužit jen pro návštěvníky z řad potenciálních budoucích zaměstnanců. Vítáni zde budou všichni, kteří se chtějí dozvědět více o IBM Integrated Delivery Center nebo se třeba jen seznámit s prostředím Second Life.

Oficiální otevření virtuální budovy IBM Integrated Delivery Center se uskuteční 25. listopadu v 18 hodin v československém virtuálním městě Bohemia. Pro přístup do Second Life je nezbytné, abyste si nainstalovali speciální software a vytvořili si virtuální postavu, tzv. avatara. Návod naleznete zde: http://secondlife.cz/navod-prvni-registrace-do-sl-prvni-prihlaseni. Poté již stačí vstoupit přímo do nové budovy IBM Integrated Delivery Center na adrese: http://jdem.cz/ah551.

Webové aplikace představují rizikový faktor

Společnost phion, evropský poskytovatel řešení pro ochranu firemní komunikace, zveřejnila svojí zprávu na téma datové bezpečnosti webových aplikací a rizik spojených s jejich možným zneužitím zejména v podnikovém prostředí.

Nesčetná osobní i obchodní data jsou zcizována, prodávána a často také zneužívána. Současná diskuze o datové bezpečnosti se týká především podniků, jejichž obchodní data patří k největším podnikovým hodnotám a jejichž integritu má cenu chránit. Často jsou to ty nejmenší nepozornosti ve webových aplikacích, které hackerům otevřou bránu k centrálním databankám (zákaznické databance, výrobní databance, apod.).

Webové aplikace jako internetové bankovnictví, internetové obchody a veškeré Web 2.0. systémy mají pro podniky nepřekonatelnou výhodu v tom, že jsou nastavitelné a přizpůsobitelné dle potřeb. Na druhou stranu představují tyto webové aplikace permanentní bezpečnostní riziko. Jestliže chce subjekt v praxi toto riziko obejít, je nutné zavést četné procesy zajištění kvality, které však působí kontraproduktivně na flexibilitu systému. Podniky navíc musí vyzbrojit svou bezpečnostní infrastrukturu za účelem zabezpečení požadavků a shody s předpisy a standardy, jako je například standard zabezpečení dat segmentu kreditních karet (PCI DSS).

Důvěra v technologie vede k chybám

Vedoucí management není spokojen s výsledky projektů, které mají za cíl zlepšit řízení zaměstnaneckých přístupů k zdrojům organizace, tzv. Identity&Access Management. Efektivitu projektů také oslabuje přílišné zaměření na technologie. To jsou některá ze zjištění studie KPMG´s 2008 European Identity&Access Management.

Průzkum byl proveden ve 21 evropských státech a zúčastnilo se ho 235 organizací jak z různých podnikatelských odvětví (finančnictví, informatika, komunikace a zábavní průmysl, infrastruktura), tak i vládních sektorů či zdravotnictví. Do průzkumu byla zahrnuta i Česká republika.

Průzkum vycházel z definice IAM jako souboru nařízení, procesů a systémů pro efektivnější řízení a nakládání s přístupy zaměstnanců k jednotlivým zdrojům uvnitř firmy či organizace. Přes 80 procent respondentů očekávalo od IAM projektů, že jejich systém zlepší, nicméně mnoho z nich hodnotí následný stav jako neuspokojivý. Více jak dvě třetiny (68 procent) respondentů průzkumu se také domnívá, že efektivitu projektů narušuje jejich přílišné zaměření na technologie. V důsledku toho pouhých 11 procent dotazovaných vyjádřilo plnou spokojenost s výsledky svých IAM projektů.

„Firmy potřebují záruku, že přístup k programům a datům je řízený, kontrolovaný a zabezpečený. Snaží se proto vyhovět regulatorním požadavkům a předpisům, snížit rizika při nakládání s informacemi a zlepšit fungování vnitřních procesů“, říká Tomáš Kudělka, Senior Manager společnosti KPMG Česká republika.

Přečtěte si také

IT byznys: telefony převálcuje internetová komunikace
IT byznys: seznam SODIS ukáže na klienty neodebírající zboží e-shopů
IT byznys: nová prodejní síť IT produktů v Česku
IT byznys: až 90 % firem potvrdilo narušení svého bezpečnostního systému
IT byznys: kyber útoky s metodami sociálního inženýrství
IT byznys: skoro 40 % domácností s Blu-ray systémem v roce 2012
IT byznys: spuštění elektronické služby infoJednání
IT byznys: ohlášení živnosti přímo z vašeho počítače
IT byznys: ČEZ přichází s elektronickou fakturací
IT byznys: jak se v Česku podporuje konkurenční prostředí v IT?
IT byznys: odškodné 20 000 pro podvedené klienty Aukro
IT byznys: návrh na snížení roamingových SMS o dvě třetiny ve státech unie
IT byznys: obliba Skype v Česku roste i přes konkurenci ICQ
IT byznys: zahájen prodej iPhone i snahy o mobilní televizi

Exit mobile version