Na konferenci SAP Sapphire představila společnost SAP novinky v oblasti umělé inteligence, měření uhlíkové stopy a obchodních sítí pro podniky. Mezi nové produkty patří odvětvové řešení SAP Business Network for Industry nebo SAP Sustainability Data Exchange. SAP také ohlásil partnerství s Google Cloud a Microsoftem s cílem propojit data ze systémů SAP a mimo ně a prohloubit využití AI nástrojů v byznysových aplikacích. SAP tak pokračuje v rozšiřování spoluprací s ostatními IT giganty, které odstartoval začátkem května s IBM.
V oblasti podnikového využití AI představil SAP několik nových funkcionalit ve svých stávajících řešeních. Mezi ně patří nástroje k personalizovanějšímu vztahu se zákazníky, produktivnějším nákupním procesům nebo efektivnějšímu náboru nových zaměstnanců.
Součástí oznámení byly i cíle spojené s generativní AI. Mezi řešeními, které tato technologie ovlivní již letos, bude aplikace SAP Transportation Management pro výrobní sektor a automobilový průmysl. Kromě automatizace manuální kontroly příjemek zboží a dodacích listů by měla generativní AI zvýšit přesnost a efektivitu přepravy.
Společně s Microsoftem SAP rozšířil spolupráci o integraci Azure OpenAI s řešením SAP SuccessFactors. Cílem je poskytnout HR manažerům automatizovaný nástroj, který jim pomůže vytvořit obsah pracovních nabídek a vylepšit jejich podobu, upozornit na možné zdroje neobjektivity během náborového procesu a navrhnout personalizované otázky pro přijímací pohovory na základě kombinace kandidátova životopisu, náplně práce a popisu podobných pozic ve firmě. Dále také k personalizaci doporučeného školení pro zaměstnance podle jeho pozice, kariérního růstu a osobního rozvoje.
Na využití AI spolupracuje SAP i s IBM. IT společnosti ohlásily zabudování nástroje IBM Watson do řešení SAP Start, které zákazníkům poskytuje přehled a jednoduchý přístup k procesům a aplikacím SAP. Prostřednictvím nástroje od IBM uživatelé získají nové možnosti zvýšení produktivity nebo práce s prediktivními analýzami. V současné době využívá SAP umělou inteligenci od IBM v aplikaci TripIt, která uživatelům nabízí udržitelnější možnosti cestování prostřednictvím analýzy počasí.
V současné době stále skloňovanější téma měření uhlíkové stopy se dotklo i představovaných novinek, mezi kterými německá firma uvedla novou aplikaci SAP Sustainability Data Exchange. Ta podnikům umožní sdílet standardizovaná data o udržitelnosti s obchodními partnery a dodavateli, aby dokázaly rychleji dosáhnout nulových uhlíkových emisí napříč svými dodavatelsko-odběratelskými řetězci.
Nových funkcionalit se také dočká řešení SAP Sustainability Footprint Management, které se zaměří na monitoring uhlíkové stopy na základě reálně naměřených dat namísto současných odhadů. To by mělo firmám pomoci v oblasti nefinančního reportingu a auditu. Funkcionality se v budoucnu stanou součástí řešení GROW with SAP, které společnost představila tento rok, a RISE with SAP.
Mezi další novinky patří i představení odvětvové sítě SAP Business Network for Industry, která se zaměří na propojení firem v daném odvětví a zajištění odolnějšího dodavatelského řetězce. Na propojení dat z různých zdrojů se zaměří i další partnerství SAP s Google Cloud. Jedná se zejména o integraci SAP Datasphere, analytických nástrojů a AI řešení s cloudovými systémy Googlu, aby firmy využívající řešení od obou IT firem získaly jednotný přehled nad svými daty. Společně také obě firmy připravují rozšíření podpory řešení SAP v pěti dalších světových regionech.