Nabídka vRAN s rozšířenými možnostmi integrace a automatizace je navržena tak, aby pomohla poskytovat novou generaci pokročilých služeb, aplikací a řešení sítí 5G.
Red Hat oznámil rozšíření spolupráce se společností Samsung, jejíž cílem je nabídnout virtualizované řešení rádiové přístupové sítě (vRAN) s rozšířenými možnostmi integrace a automatizace. Tato technologie bude navržena tak, aby poskytovatelům služeb pomohla lépe a ve velkém měřítku spravovat sítě a zároveň řešit požadavky 5G prostřednictvím vyšší flexibility a provozní efektivity. Díky společnosti Red Hat, jako jednomu z klíčových partnerů společnosti Samsung v oblasti platforem, budou moci poskytovatelé služeb využívat toto řešení k rychlejšímu dosažení návratnosti investic (ROI) a zároveň ke zmírnění produkčních rizik při budování konzistentnějších a regulacím vyhovujících nasazení a provozu v potenciálně desítkách tisíc lokalit. Zákazníci tak mohou platformu využít k budování inovací založených na privátních sítích 5G, multi-access edge computingu (MEC), páteřních sítích 5G a dalším.
Open source software je hnací silou 5G RAN, protože poskytovatelé služeb se snaží úspěšně konkurovat, zvyšovat příjmy a plnit rostoucí požadavky zákazníků v dnešním na cloud orientovaném světě. Nesourodé komponenty RAN jsou poháněny robustními výpočetními funkcemi, které vyžadují konzistentní cloudovou infrastrukturu. Poskytovatelé služeb musí ověřit, že jednotlivé komponenty RAN spolupracují, aby podporovaly koncové uživatele, ať už jde o jednotlivce používající mobilní telefon, nebo velkou telekomunikační organizaci podporující chod firem.
Samsung a Red Hat společně pomáhají řešit neustálou potřebu poskytovatelů služeb ověřovat funkčnost sítě, interoperabilitu a výkonnost komplexního řešení vRAN. Společné řešení bude navrženo tak, aby zákazníkům poskytovalo:
• Komplexní virtualizované řešení, které pomáhá zjednodušovat prostředí a zmírňovat provozní a implementační rizika díky rozšířeným možnostem automatizace a integrace.
• Flexibilní, na budoucnost připravenou síť, která se dokáže přizpůsobit rychle se měnícím požadavkům, protože administrátoři budou moci aplikovat aktualizace na dálku.
Toto řešení bude postaveno na řadě otevřených hybridních cloudových technologií Red Hat, včetně přední podnikové platformy Kubernetes Red Hat OpenShift, Red Hat Enterprise Linuxu, Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes a Red Hat Ansible Automation Platform.
Jak se poskytovatelé služeb dále vyvíjejí, hodnotí vedle inovací také udržitelnost. Podle studie udržitelnosti sponzorované společností Red Hat jsou RAN zodpovědné za 75 % celkové spotřeby energie poskytovatelů služeb, což naznačuje potenciální potřebu poskytovatelů služeb tuto spotřebu optimalizovat. S Red Hat OpenShift budou poskytovatelé služeb schopni optimalizovat spotřebu energie v několika dimenzích, včetně optimalizace na úrovni uzlu, klastru, systému a domény. Ke znatelnému snížení spotřeby energie povede například vypnutí nepoužívaných komponent v síti poskytovatele služeb.
Řešení vRAN od společností Red Hat a Samsung bude pro zákazníky k dispozici jako ověřený koncept ve druhé polovině roku 2023.