Intel uvedl Core vPro třetí generace, pro koho je a co přináší?

Nová procesorová větev je určena velmi specifickému trhu, podobně jako kdysi například Pentium PRO, cílí výhradně na profesionály, tentokrát ovšem vertikálně napříč společnostmi. IT manažeři čelí složitosti firemních postupů i sofistikovaným hrozbám, maloobchod, zdravotnictví a průmysl se zase obrací k technologii ve snaze najít zde nová řešení problémů, které vznikají ve stále provázanějším světě. Intel Core vPro třetí generace cílí právě na firemní a inteligentní systémy.

Intel Core vPro třetí generace

Vylepšená procesorová technologie přinese větší bezpečnost a měla by podpořit novou vlnu inovace v oblasti inteligentních systémů. Vlastnosti procesorů integrují bezpečnostní prvky hned na několika úrovních, a to včetně samotného křemíkového čipu, aniž by toto zabezpečení jakkoli negativně ovlivňovalo výkon.

Změna nastane, ale i na úrovni rozhraní. Softwarově mají nová vPro umožnit IT manažerům konfigurovat systémy během několika minut a okamžitě implementovat potřebná řešení. Vedle toho nabídne technologie lepší grafický výkon a možnosti správy. To by měl ocenit zejména maloobchod, průmysl a zdravotnictví s jejich nároky na inteligentní systémy.

Hlavně pro firmy

Intel Core vPro třetí generace desktop

Primární cílová skupina je tedy jasná, v jaké podobě se ale s novou technologií bude možné setkávat? Firemní uživatelé se budou moci s novými procesory setkat prostřednictvím ultrabooků, notebooků, desktopů, pracovních stanic a počítačů typu all-in-one. „Třetí generace procesorové technologie Intel Core vPro představuje pro Intel cestu do nové éry, v níž společnost nabídne komplexní výpočetní řešení pro firmy; taková řešení, jež firemním uživatelům umožní vypořádat se s bezpečnostními hrozbami a zároveň nabídnou flexibilitu a velikosti, které uživatelé vyžadují,” myslí si Rick Echevarria, viceprezident Intel Architecture Group a generální manažer Business Client Platform Division.

Jak funguje integrované zabezpečení

Intel Core vPro třetí generace rodina produktů Lenova

Jako obranu proti ztrátě identity zabudoval Intel přímo do procesoru technologii Intel Identity Protection s infrastrukturou veřejného klíče (Intel IPT s PKI). Technologie poskytuje novou vrstvu ověření identity, jež bude zabudována přímo do PC a umožní webovým stránkám nebo firemní síti ověřit, zda se skutečně přihlašuje legitimní uživatel a zda tak činí z důvěryhodného počítače – toto ověření probíhá prostřednictvím soukromého klíče uloženého ve firmwaru počítače.

Intel na vývoji spolupracoval s renomovanými poskytovateli bezpečnostních řešení, jako jsou Feitian, InfoSERVER, Symantec a VASCO. Společně bylo vyvinuto řešení, které nabídne nejdokonalejší ochranu uživatelovy identity.

Core vPro dále obsahuje Intel OS Guard a Intel Secure Key. Intel Secure Key společně s Intel AES New Instructions, chrání média, data a další položky před ztrátou, zatímco Intel OS Guard detekuje viry. Posílené zabezpečení nabízené platformou Intel Core vPro a McAfee zahrnuje nástroje jako ePO Deep Command a umožňuje bezpečnou výměnu dat napříč propojenými ekosystémy například ve zdravotnictví, kde si lékařské ordinace mohou vyměňovat citlivé informace s laboratořemi a nemocnicemi.

Přímá podpora vzdálené správy i automatizace

Intel Core vPro třetí generace rodina produktů Dell

Rodina procesorů Intel Core vPro obsahuje i technologii Intel Active Management (Intel® AMT), jež umožňuje vzdálené řešení technických problémů. Tuto technologii mohou používat firmy v řadě odvětví a dosahovat tak úspory energie, vzdálené správy a kontroly inventáře. Například prodejci používající automaty, digitální návěstí nebo jiná inteligentní zařízení mohou vzdáleně diagnostikovat a řešit problémy, aniž by bylo nutné přerušovat provoz a přicházet tím o tržby.

Vzhledem k tomu, že v maloobchodní sféře řešení IT problému stojí v průměru 200 dolarů, mohou velcí prodejci ušetřit díky použití vzdálené správy miliony dolarů.

Procesory mají nalézt použití také v průmyslu, neboť umožňují různé funkce automaticky zařazovat na jednu platformu, a tak dosahovat podstatně vyšší efektivity při správě systémů. Jakmile budou všechna zařízení propojena, lze snadno sbírat data v reálném čase, tato data posléze diagnostikovat a na základě diagnóz provádět prediktivní údržbu.

Inteligentní přístup k výkonu

Procesory také nabízejí významné navýšení výpočetního výkonu, multimediálních schopností a grafiky, takže budou uspokojeny potřeby výpočetně náročných aplikací v různých odvětvích. Například podpora až tří nezávislých displejů umožňuje digitálnímu návěstí z jednoho systému obsluhovat více obrazovek. Díky funkcím jako Intel Quick Syn Vide a Intel Clear Video HD Technology mohou diagnostické systémy v lékařství konvertovat a zpracovávat digitální snímky a video podstatně rychleji, což umožní vypracování rychlejší a přesnější diagnózy. Technologie umožňuje rovněž pořádat videokonference ve vysokém rozlišení.

Pomocí nárůstu výpočetního výkonu je možné provozovat analytické aplikace pracující v reálném čase, jako je například Intel Audience Impression Metrics Suite. Intel AIM Suite je detekční technologie navržená pro digitální návěstí a maloobchodní řešení, u nichž je zapotřebí okamžitého měření a přizpůsobení obsahu.

Exit mobile version