Počet kybernetických incidentů byl podle Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) i v říjnu nadprůměrný, úřad jich eviduje 15. Oproti říjnu jde ale o pokles, tehdy jich úřad zaznamenal 19. Oproti říjnu se také nestal žádný velmi významný incident. Tři pětiny incidentů spadaly do kategorie významné, zbytek do méně významných. Jeden subjekt se stal obětí podvodu, útočníci z něj vylákali přes 900.000 korun. Úřad statistiku zveřejnil na svém twitterovém účtu.
V listopadu převážily incidenty, které hlásily takzvané povinné osoby podle zákona o kybernetické bezpečnosti. Oběťmi byl sektor veřejné správy, zdravotnictví, dopravy či bankovnictví. Značnou část incidentů způsobily takzvané DDoS útoky. Počítače ovládané hackery při nich velkým počtem dotazů zahltí napadený server, a tím ho vyřadí z provozu. Patří k jednomu z nejčastěji požívaných typů útoků v kybernetické válce paralelní s fyzickým konfliktem na Ukrajině.
Takzvaně velmi významné incidenty úřad letos eviduje tři. Při tom posledním, říjnovém šlo o útok na dostupnost telekomunikačních služeb.
Převažovaly útoky na dostupnost, za drtivou většinou stály právě DDoS útoky, v minimu případů technické chyby ústící ve výpadky systému. Po měsíční pauze se staly dva incidenty týkající se informační bezpečnosti. Oba cíle patří mezi takzvané regulované subjekty a jsou činné ve zdravotnictví. V jednom případě byla narušena důvěrnost dat, v dalším bývalý zaměstnanec umožňoval přístup do systému neoprávněným osobám.
Rekordní co do počtu kybernetických incidentů je letos zatím duben, NÚKIB jich v tomto měsíci eviduje 20. Například v červnu jich evidoval 12, v červenci a srpnu jen jednotlivé případy, v září deset.