Wi-Fi 6 a 5G představují obrovskou příležitost, avšak staví podniky před velké výzvy.
Společnost Cisco představuje novinky fungující na novém standardu Wi-Fi 6. Ten vychází ze stejných základů jako sítě 5G, se kterými se bude vzájemně mnohem lépe doplňovat než předchozí generace bezdrátových sítí. Wi-Fi 6 je výrazně rychlejší než předchozí generace, poskytuje až o 400 % vyšší kapacitu a je mnohem efektivnější v místech s vysokou koncentrací lidí, jako jsou velké přednáškové místnosti, sportovní stadiony či prostory pro pořádání konferencí. Navíc nový standard Wi-Fi 6 je šetrnější k bateriím připojených zařízení.
Cisco v této souvislosti představuje několik produktů a nových partnerství.
Nové přístupové body v portfoliích produktů Catalyst a Meraki přesahují rámec nového standardu Wi-Fi 6. S vlastními programovatelnými čipovými sadami a analytickými schopnostmi zajišťují tyto přístupové body podle Cisca inteligentnější a bezpečnější bezdrátovou síť. Nové přístupové body Cisco dokážou také komunikovat různými protokoly internetu věcí, včetně BLE, Zigbee a Thread.
Přepínače ze série Catalyst 9600 jsou určeny pro páteřní sítě velkých firem a organizací. Cisco rovněž představuje nový nástroj DevNet Wireless Dev Center. Komunitě vývojářů Cisco DevNet nabízí výukové materiály, sandboxy a další zdroje, které potřebují při práci na nových aplikacích. Přístupové platformy Cisco Catalyst a Meraki jsou otevřené a programovatelné až na úroveň čipových sad.
Společnost Cisco testovala interoperabilitu se společnostmi Broadcom, Intel a Samsung. Společně tak vyřešily problematické mezery v novém standardu Wi-Fi 6. Společnosti Samsung, Boingo, GlobalReach, Presidio a další se připojily k projektu Cisco Open Roaming. Cílem této spolupráce je usnadnit hladký a bezpečný přechod mezi sítěmi Wi-Fi a LTE a veřejným bezdrátovým připojením.