V rámci Dne otevřených dveří představí Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze nový studijní program Lékařská elektronika a bioinformatika. Připraven je i seminář pro pedagogy.
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze pořádá 1. prosince od 8.30 hodin Den otevřených dveří. Během akce, tradičně konané jak v sídle fakulty v pražských Dejvicích, tak i v budově na Karlově náměstí, budou představeny nejen možnosti studia, ale také špičkové laboratoře a projekty. Středoškolské učitele čeká seminář o výukové platformě Nucleo. Zároveň bude prezentován i nový studijní program Lékařská elektronika a bioinformatika, který právě prochází akreditačním řízením.
Zájemci o studium budou mít možnost seznámit se s náplní jednotlivých studijních programů. Právě na tento den si zástupci Fakulty elektrotechnické ČVUT V Praze přichystali představení nového studijního programu Lékařská elektronika a bioinformatika. Ten bude zaměřen zejména na propojení znalostí z elektrotechniky, informatiky, biologie a medicíny.
Prof. Roman Čmejla o možnostech studia nového programu říká: „Zatímco bakalářský program je společný pro všechny studenty a v závěru studia bude možnost volby ze skupiny více softwarových nebo více hardwarových předmětů, v magisterském je vysoká míra volitelnosti z atraktivních předmětů. Případně možnost absolvovat vybranou specializaci Bioinformatika, Lékařská technika, Zpracování obrazů nebo Zpracování signálů“.
Během Dne otevřených dveří budou také probíhat prezentace jednotlivých výzkumných pracovišť. Po dobu trvání programu je možné navštívit také přístupné špičkové laboratoře, jako jsou laboratoř leteckých systémů, měřicí techniky, kybernetiky, biomedicínského inženýrství, elektrických obvodů, akustiky, energetiky, elektrických strojů, mikroprocesorových aplikací a mnoho dalších. Návštěvníci si také mohou vyzkoušet software na detekci obličeje, navštívit audiovizuální studio s klíčovací plochou, nebo se seznámit s projektem studentské elektroformule.
Pro středoškolské pedagogy bude v Dejvicích od 9.30 do 14.00 hodin připraven seminář o možnostech využití výukové platformy Nucleo, která na fakultě vznikla. Jedná se o ekonomickou náhradu napájecího zdroje 5 V, osciloskopu, generátorů a voltmetru pro samostatnou (i domácí) práci studentů při řešení úloh z elektroniky, fyziky a elektrických měření. Součástí semináře je praktická práce s platformou. Vybraným školám pak platformu LEO včetně potřebného kitu a součástek fakulta bezplatně poskytne.