KIT digital, poskytovatel softwarových řešení pro správu, řízení a prodej video obsahu na bázi internetových digitálních technologií, přesune ústředí z Prahy do New Yorku, zároveň stáhne svoje akcie z pražské burzy. Firma o tom informovala ve čtvrtek.
„Oba kroky schválila správní rada společnosti,“ uvádí KIT digital na svém webu.
Firma je známým světovým poskytovatelem řešení pro správu video obsahu na vyžádání (video-on-demand) prostřednictvím internetového protokolu IP. Firma poskytuje softwarovou platformu KIT VX, která umožňuje firmám získávat, spravovat a distribuovat video obsah na tři obrazovky dnešního světa („3–screen“): počítače, mobilní zařízení a IPTV.
Společnost spravuje přes 600 firemních zákazníků ve více jak 30 zemích. Mezi její klienty patří společností The Associated Press, Best Buy, Bristol-Myers Squibb, Disney-ABC, General Motors, Google, IMG Worldwide, Intel, McDonald’s, News Corp, Telefónica, Ministerstvo obrany USA, Verizon či Vodafone. KIT digital má své ústředí v Praze a klíčové pobočky v Kolíně nad Rýnem, Dubaji, Londýně, Melbourne, New Yorku, Stockholmu a Torontu. Na pražské burze firma vydržela dva roky.
„Burza cenných papírů dnes obdržela oficiální informaci od emitenta KIT Digital, Inc. o záměru delistingu emise KITD z obchodování na hlavním trhu. Burza nyní neprodleně zahájí diskusi s regulátorem, Českou národní bankou, o stanovení délky období, po které bude emise nadále obchodována na hlavním trhu burzy tak, aby byly v maximální míře ochráněny zájmy investorů v České republice,“ píše se stránkách BCPP.
V ČR firma zrealizovala několik projektů pro subjekty z televizní branže. Česká televize si například u firmy ještě za minulého vedení objednala hlavní vysílací servery a vůbec realizaci celého internetového vysílání, brněnské studio zase kompletní systém digitálního televizního zpravodajství. KIT digital také obsadil klíčovou pozici řešitele projekt NACEVI (NÁrodní CEntrum VIdea), jehož cílem bylo vybudovat síť doručování obsahu pro uživatele v ČR.
Poněkud mimo ostatní aktivity stojí práce na digitalizaci tzv. Langweilova modelu staré Prahy. Tento sluha z univerzitní knihovny vytvořil v letech 1826-1837 z papíru a lepenky neuvěřitelně věrný prostorový model tehdejších Hradčan, Malé Strany, Starého Města a Josefova. Digitalizace modelu, který bylo nutné snímat v jeho 3D podobě, si vyžádala dva roky práce zhruba dvou set lidí. Zhruba čtvrt milionu pořízených snímků zabralo 8 TB paměti a k jejich zpracování bylo využito 48 procesorů a dalších 20 TB paměti.