Cue 3 předvádí komplexní aktivity, jako je používání senzorů a výpočty v reálném čase.
Neumí driblovat, natož smečovat, ale při trestném nebo tříbodovém hodu basketbalový robot japonské společnosti Toyota zřídkakdy mine koš. Robot vysoký 207 centimetrů při dnešní ukázce umístil do koše pět z osmi pokusů z tříbodového území a podle tvůrců se moc nevytáhl, obvykle prý střílí líp.
Zázrak nazvaný Cue 3 (Impuls 3) si s použitím senzorů na svém trupu vytvoří trojrozměrný obrázek s pozicí koše a nastaví motorky uvnitř svých paží a kolen, aby dal hodu ten správný úhel a švih.
Jméno Cue 3 má zřejmě vyjadřovat myšlenku, že technologie může sloužit jako impuls nebo signál pro velké věci, které přijdou.
Podle odborníků by roboti, kteří umí lidské pohyby napodobovat a dokonce je provádět i lépe, mohli být užiteční v rozličných činnostech, například při sklizni plodin, doručování zásilek nebo při práci ve skladištích a továrnách.
Cue 3 předvádí komplexní aktivity, jako je používání senzorů a hbité výpočty v reálném čase. Aby mohl házet míč do obroučky, musí mít robot dobrý systém vidění, musí být schopen vypočítat dráhu míče a poté provést hod.
A kdy budou tito roboti umět smečovat? Kdy budou schopni výkonů, které vyžadují běh, driblování a skákání? Tvůrci Toyoty to odhadují na dvacet let, uvedla agentura AP.