Hackeři vyvinuli nový nástroj, který umí infikovat routery nic netušících uživatelů poté, co navštíví nebezpečnou webovou stránku.
Cílem nových útoků je přenastavit DNS servery uložené v routerech na servery, které kontrolují útočníci. Díky tomu hackeři následně mohou sledovat provoz uživatele a znepříjemňovat mu život jinými způsoby. Problém je následující: když uživatel napíše do prohlížeče název webové stránky, prohlížeč si vyžádá od operačního systému její IP adresu. Tu operační systém zjistí pomocí routeru, který odešle požadavek na předvolené DNS servery (typicky servery provozované poskytovatelem internetu). A řetězec předávání požadavků pokračuje až do té doby, než požadavek dorazí na server, na němž běží daná stránka. Pokud jsou útočníci schopni se do tohoto procesu nabourat, mohou tak uživateli odeslat falešnou IP adresu, která prohlížeč uživatele navede na jiný server, jenž může například hostovat napodobeninu legitimní stránky.
Hackeři k infikaci používají webové portály, v nichž je vložen škodlivý kód. Tento kód při přístupu uživatele na web zjišťuje, jaký typ routeru daný uživatel má a snaží se u něj na dálku změnit nastavení DNS serverů. Bezpečnostní experti proto doporučují, aby uživatelé u svých routerů pravidelně aktualizovali firmware.